sobota, 3 września 2016

Piramida finansowa

Spróbuje wyjaśnić co jest piramida finansowa a co nie jest.
Temat ten wzbudza wiele emocji i opini.
Nie które  osoby jakby zacmione widzą wszędzie piramidy finansowe.
Z drugiej strony są osoby tylko dlatego, że dobrze zarabiają na czymś twierdzą, że 100% tego co robią to są tzw ebiznesy na lata i dokońca są sklonne bronić nawet oczywiste upadające programy.

Tam gdzie są pieniądze tam są wielkie emocja i te emocje często zakłócają nie którym ludziom logiczne myślenie a co za tym idzie generują straty zamiast zysków.

Ci co myślą , kierują się badaniami, testami  i mają doświadczenie zarabiaja Ci co kierują się opiniami i emocjami takim jak np chciwość i strach zawsze tracą.

NAJWAŻNIEJSZE WŁACZ WŁASNE MYSLENIE !!!

Czy coś jest piramidą czy nie o tym decyduje :
KLUCZOWĄ  kwestią roztrzygającą czy coś jest piramidą czy nie jest to czy firma dzieli się z swoimi uczestnikami :
Zyskiem cz Przychodem
Jeśli dzieli się tylko i wyłącznie zyskie wszystko gra dany biznes na pewno nie jest piramidą.
Czy to oznacza że napewno zarobimy ?
Zdecydowanie  NIE  to nie oznacza tego że napewno zarobimy .
Dlaczego?
Ponieważ rzędy nie lubią firm, które dzielą się swoim zyskiem z ludzmi ponieważ takie firmy zabierają im z rynku robotników do pracy.
Nawet jeśli firma uczciwie dzieli tylko zyskiem to jest wiele wiele innych powodów z jakich może zbankrutować.
Tych powodów jest cała masa : kochane rządy i urzędy , wysokie koszty , wysokie ryzyko inwestycyjne, przepisy prawne wiele wiele innych i nie chcę mi się o nich pisać.
Nawet jeśli firma jest uczciwa to statystyki są takie że:
80% firm nie przetrwa nawet 2 lata następne 15% upada wciągu 5lat do 10 lat dożywa 1%.
Jeśli  firma jest innowacyjna technicznie i ma niskie koszty i jeśli dzieli tylko wysokie zyski wtedy ma ogromne szanse osiągnąć sukces i istnieć wiele lat np google , facebooku itp

Zysk to jest działanie które bierze się ze sprzedaży pracy usług i produktów oraz z inwestycji.

Piramidą jest to takie działanie gdzie firma dzieli miedzy swoich uzytkowników nie tylko zysk ale też przychód.
Przychód to są te środki ktore wplywają od ludzi do firmy. Gdy ludzie dochodą i wpłacają jest co dzielić jesli już nie dochodą system upada
Jeśli firma dzieli  tylko swój przychód i nie ma żadnego planu jak zagospodarować dużą ilość uczestników praktycznie na 100% skazana jest na dość szybkie bankructwo. 

W dzisiejszym świecie już praktycznie nie ma takich firm ktore dzielą tylko i wyłacznie swój przychód ponieważ każda firma, program ma też swoje żródla zysku.

Jeśli firma dzieli swój zysk ale i jakieś cześć przychodu (i nie ma planu na zagospodarownie uczestników) również jest skazana na upadek lub drastyczne spadek wypłat dla uczestników w pewnym momencie.

Podsumuwując temat dlugość wypłacalność zależy czy firma dzieli zyski czy przychody.

Jeśli firma dzieli tylko zyski to super ma szanse na być firma na lata.
Jeśli program dzieli tylko przychody bez żadnej misji i ma jakieś nie znaczące zyski nie pozyje dłuzej nawet 2 lata i jest piramida.
Jesli dzieli zyski i przychody to zależnie od tego jaka to jest proporcja może być wypłacalna dlużej niż 2 lata po tym czasie albo drastycznie zostana urealnione zarobki czyli spadną zarobki dla uczestników albo taki program  padnie - to jest nie uczciwe działanie ale i tak wkoncu wyjdzie szydło z worka jakie są zarobki w danym programie.

Napewno opłaca się samemu umieć ocenić na ile coś jest piramidą i ile ma szanse istnieć to wymaga myślenia a nie kierowania się opiniami i emocjami.

Czy oplaca się uczestniczyć w programach gdzie dzielone są tylko przychody lub przychody i zyski?
Wbrew obiegowej opinią i propagandzie w mas mediach odpowiedz brzmi :
Tak oplaca się uczestniczyć ale nie zawsze i pod warunkiem posiadania wiedzy, planu , świadomości i innymi wieloma warunkami ale to jest dłuższy temat na innego posta.
Dlatego że to się oplaca dlatego jest tak dużo tego typu programów .
Pomyśl nie ma podaży jeśli nie ma popytu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz